sobota, 7 sierpnia 2010

Burzy się nie boimy! Wymarsz Biało-Czarno-Czerwonej na Jasną Górę

Wczoraj w ramach 299 Warszawskiej Pielgrzymki Pieszej Akademickich Grup „17”na Jasną Górę wyruszyła kolejna grupa pielgrzymów Tradycji katolickiej. Tak jak w roku ubiegłym pielgrzymka rozpoczęła się poranną Mszą św. o godz. 6.00 w kaplicy Niepokalanego Poczęcia NMP ‘Res Sacra Miser’ przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Duchowym przewodnikiem pielgrzymki jest pełniący posługę we Wrocławiu ks. Grzegorz Śniadoch z Instytutu Dobrego Pasterza. W tym roku wspomaga go drugi kapłan, ks. Paweł Bielecki z kurii diecezji sandomierskiej, który również będzie sprawował Najświętszą Ofiarę w nadzwyczajnej formie obrządku łacińskiego. W pielgrzymce biorą również udział klerycy, w tym dwóch Francuzów. Są to: sdk. Sergiusz Orzeszko, skd. Michel Calmel, kl. Karol Załęski, kl. Mateusz Markiewicz i kl. Łukasz Zaruski oraz kl. Stephane Morin z tradycyjnego seminarium IDP w Courtalain we Francji, a także trzech kleryków z polskich seminariów diecezjalnych - w sumie 11 duchownych.

Pątników nie wystraszyły burze i wichry kapryśnego lata. Dziś zatem w nagrodę otrzymali niezwykle słoneczną pogodę. Cieszymy się bardzo z rosnącej liczby dusz, którym Pan Bóg otworzył oczy, w tym księży oraz kleryków przygotowujących się do sakramentu kapłaństwa i wiernych. W tym roku liczba dusz powiększyła się o ok. 10% wobec roku ubiegłego i jest to ponownie jedyna grupa, której frekwencja zwiększyła się na tle pozostałych.

Dzisiejsza konferencja wygłoszona przez ks. Grzegorza nosiła tytuł: „Dlaczego Kościół powinien powrócić do Mszy po łacinie”. W dniu jutrzejszym pielgrzymi dotrą do Michałowic, gdzie będzie odprawiona Msza św. i zostaną odmówione nieszpory przed Najświętszym Sakramentem - coram Sanctissimo.

Chętnych, którzy pragną się włączyć w pielgrzymkę na trasie zapraszamy do zapoznania się z informacjami podanymi na stronie organizatorów: Biało-Czarno-Czerwona, a także ubiegłorocznymi relacjami zamieszonymi na naszym portalu. W naszej fotogalerii znajduje się więcej zdjęć z pielgrzymki.

Zachęcamy do uczestnictwa!