wtorek, 31 marca 2009

Przegląd wydarzeń w marcu

1 marca (niedziela) - w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce pod Warszawą Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego odprawił kapłan diecezji warszawsko-praskiej ks. Tomasz Połomski. Msza św. sprawowana będzie od tej pory w tym kościele w każdą niedzielę.

15 marca (niedziela) - pierwszą Mszę św. w nadzwyczajnej formie od czasu posoborowej reformy liturgicznej odprawił w Tarnowie, w kościele akademickim Św. Józefa, ks. prof. Bolesław Margański. Począwszy od tej celebracji, Msze św. odprawiane będą w Tarnowie regularnie w każdą III niedzielę miesiąca.

22 marca (niedziela) w Józefowie - ks. Tomasz Połomski udzielił Sakramentu Chrztu w tradycyjnej formie oraz odprawił Mszę św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

22 marca (niedziela) - Msza święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego sprawowana była w Tykocinie (pow. białostocki, diec. łomżyńska), w parafialnym kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Celebransem był o. Krzysztof Stępowski CSsR, rektor kościoła Św. Benona w Warszawie.

28 marca (sobota) - w Wałbrzychu została odprawiona uroczysta Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z wykonaniem, w ramach części stałych, Mszy Koronacyjnej C-dur W.A.Mozarta.

Rekolekcje Wielkopostne, podczas których wierni mogli uczestniczyć w Najśw. Ofierze Mszy św. sprawowanej w tradycyjnym rycie zostały zorganizowane w tym miesiącu w Lublinie, Wrocławiu, Poznaniu i Rzeszowie.