niedziela, 1 marca 2009

Zapowiedzi na marzec

Począwszy od 1 marca czyli pierwszej niedzieli Wielkiego Postu w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Zielonce w Diecezji Warszawsko-Praskiej, w każdą niedzielę celebrowana będzie Msza Święta w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Zapowiadana Msza św. rozpocznie się o godz. 16.

Rekolekcje Wielkopostne w Krakowie odbędą się w Suche Dni Wielkopostne: piątek 6 marca, sobotę 7 marca a zakończenie na Mszy św. w niedzielę 8 marca. Rekolekcje głosił będzie ks. dr Grzegorz Klaja, liturgista.

W dniach 6, 7 i 8 marca (piątek, sobota, niedziela) ks. Grzegorz Śniadoch IBP wygłosi Rekolekcje Wielkopostne w Lublinie . 6 i 7 marca Msza św. z nauką o godz. 17:00, zaś w niedzielę 8 marca - jak zwykle - o godz 9:00.

Rekolekcje Wielkopostne we Wrocławiu na Piasku odbędą się w piątek i sobotę Suchych Dni oraz w II Niedzielę Wielkiego Postu (6 - 8 marca). Piątek, sobota - Msza św. z nauką o godz. 17:00, w niedzielę - godz. 18:00. Prowadzi: o. Nikodem od Świętej Trójcy OCD.

Już po raz czwarty - w drugą niedzielę miesiąca zostanie odprawiona w kościele w Brwinowie o godzinie 15,30 Msza święta w starszej formie rytu rzymskiego.

Rekolekcje Wielkopostne w Rzeszowie odbędą się w dniach: 27 marca w piątek, godz. 19:30, 28 marca w sobotę, godz. 19:30, 29 marca w niedzielę, godz. 15:00. Kościół Św. Krzyża, ul. 3-go Maja. Rekolekcje głosi ks. dr Andrzej Sołtys.

W niedzielę 15 marca zostanie odprawiona czytana Msza św. w Tarnowie. Szczegóły będą znane w terminie późniejszym.

Pierwsza Komunia w Krakowie w tym roku ostatecznie zaplanowana została na 26 kwietnia. Ks. Wojciech Grygiel FSSP prosi chętnych o kontakt w zakrystii po Mszy św.