wtorek, 14 października 2008

Ks. Andrzej Komorowski na misjach

Sierpniowe wydanie kwartalnika Latin Mass Society z Wielkiej Brytanii - Mass of Ages, zamieszcza informację o naszym rodaku - ks. Andrzeju Komorowskim FSSP:

Dwudziestu członków brytyjskiego Stowarzyszenia Mszy Łacińskiej LMS z wyspy Wight zabrało ks. Andrzeja Komorowskiego na obiad w hotelu Springvale, w pobliżu miasta Ryde po Mszy św. w kościele p.w. Świętego Krzyża w niedzielę dn. 22 czerwca b.r. (na zdjęciu ks. Andrzej przy stole).


Ks. Komorowski był jedynym księdzem z Bractwa Kapłańskiego św. Piotra w południowej Anglii do chwili powrotu ks. Armanda de Malleray na wybrzeże we wrześniu.
Podczas wizyty na wyspie ks. Komorowski odwiedził chorych członków LMS i tych, którzy nie mogli wyjść z domu, zawędrował też do opactwa Quarr oraz rozmawiał z siostrami w opactwie św. Cecylii.
W czasie obiadu ks. Komorowski mówił o kościele w Polsce oraz rozwoju sytuacji w tym kraju.

Tłumaczenie: Anna Kaźmierczak

Decyzją przełożonych ks. Andrzej Komorowski we wrześniu 2007 r. wyjechał z Polski do Holandii, gdzie regularnie posługuje w kościele św. Agnieszki w Amsterdamie. Równocześnie raz w miesiącu odprawia Mszę św. w Belgii (Flandrii). W przyszłości planuje się przekształcenie kościoła parafialnego w Amsterdamie w kościół rektoralny oddany do wyłącznej dyspozycji Bractwa Św. Piotra.