wtorek, 14 października 2008

Msze pontyfikalne we Włoszech

W sobotę 18 października o godz. 11 w Rzymie, w kościele Trinità dei Pellegrini, Darió Kardynał Castrillón Hoyos odprawi Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego z okazji jubileuszu 20-lecia istnienia Bractwa Kapłańskiego Św. Piotra i Komisji Pontyfikalnej Ecclesia Dei.

Pielgrzymi wracający z pielgrzymki do Rzymu będą mogli zatrzymać się po drodze w Weronie, gdzie w najbliższą niedzielę 19 października o godz. 10:30 , w kościele pw św. Toskany, bp Juan Rodolfo Laise (emerytowany biskup San Luis w Argentynie) odprawi Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego ku czci bł. Karola ostatniego Cesarza Austrii (1887-1922).

Natomiast w następną niedzielę 26 października o godz. 15:30 w Imperi, w Bazylice Konkatedralnej pw św. Mauritiusa i towarzyszy męczenników, bp Mario Oliveri ordynariusz Diecezji Albengi-Imperii odprawi Mszę św. pontyfikalną w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Według tradycyjnego kalendarza w ostatnią niedzielę października Kościół obchodzi Uroczystość Chrystusa Króla. Dodatkową okazją będzie złożenie w tym dniu uroczystej profesji przez siedem sióstr z Zakonu Franciszkanek Niepokalanej.