sobota, 9 maja 2009

Obóz letni dla młodzieży z tradycyjną liturgią w Pcimiu

Ruch Apostolstwa Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej zaprasza w dniach 10-17 lipca 2009 r. do uczestnictwa w obozie letnim dla młodzieży w ośrodku Grup Apostolskich Archidiecezji Krakowskiej w Pcimiu na terenie malowniczego Beskidu Średniego.

PROGRAM
W czasie obozu codziennie będzie sprawowana Msza św. w klasycznym rycie rzymskim oraz odmawiana Liturgia Godzin, w planie jest także modlitwa różańcowa oraz adoracja Najświętszego Sakramentu.
Wygłaszane będą konferencje z zakresu duchowości i liturgii. Będzie także możliwość nauki ministrantury w rycie klasycznym, śpiewu gregoriańskiego i łaciny. Piękna okolica Pcimia sprzyja również aktywnemu wypoczynkowi: wędrówki po górach, gry zespołowe.
Opiekę duszpasterską nad obozem sprawują: ks. Wojciech Grygiel FSSP oraz klerycy z Kapłańskiego Bractwa Św. Piotra (www.fssp.pl).

ZAPISY
Do zapisu na obóz niezbędne jest wypełnienie karty uczestnictwa, którą można uzyskać pisząc na adres: biuro@grupyapostolskie.pl lub informując się w domu Bractwa św. Piotra w Krakowie: ul. Kraszewskiego 32/5, 30110 Kraków tel. (12) 427 00 59, a także pod adresem michalgajewski@o2.pl
Odpłatność za udział w obozie wynosi 250 zł od osoby.
Jadąc na obóz należy zabrać ze sobą: legitymację szkolną; śpiwór lub ciepły koc; miękkie pantofle, obuwie sportowe, okrycie przeciwdeszczowe; odpowiedni strój do kościoła; Pismo Św., mszalik, brewiarz dla świeckich, modlitewnik, różaniec, itd.; przybory do pisania, notatnik; mały plecak na wycieczki.

DOJAZD
Dojazd na rekolekcje i powrót we własnym zakresie: autobusem z Krakowa do Pcimia-Suche lub z Myślenic do Pcimia-Krzywicy. Wysiąść przy szkole. Pytać o Dom Rekolekcyjny.

UWAGI
1. Rekolekcje rozpoczynają się w dniu 10.07.2009 o godz.18:00.
2. Do Domu Rekolekcyjnego należy się zgłosić w dniu rozpoczęcia turnusu wyłącznie po godz. 15:00. Wyjazd w dniu zakończenia rekolekcji do godz. 12:00.
3. Osoby nie zgłoszone wcześniej nie będą przyjmowane na rekolekcje.
4. W razie rezygnacji z wyjazdu na turnus po 10 czerwca zwrócona zostanie połowa wpłaty.
5. Ilość miejsc jest ograniczona (25 osób).
Dodatkowe informacje udzielane są pod adresem: michalgajewski@o2.pl lub telefonicznie pod numerem telefonu Bractwa św. Piotra (12) 4270059.