piątek, 1 maja 2009

Ogłoszenia na maj

W dniach 1 maja-3 maja wyrusza z Warszawy pielgrzymka do Czerwińskiego Sanktuarium Matki Boskiej Pani Mazowsza. W tym roku przewodnikiem pielgrzymki będzie ks. Grzegorz Śniadoch IBP.

W sobotę 2 maja br. o godz. 9:00, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie, Sakramentu Bierzmowania według tradycyjnego Pontificale Romanum udzieli JE ks. bp Artur Miziński biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej.

Począwszy od 3 maja br. w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 12:00, Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie odprawiana w Opolu w kościele Św. Sebastiana, który położony jest w pobliżu katedry. Celebransem Mszy św. 3 maj br. będzie ks. Kazimierz Dola.

Począwszy od 10 maja br., w każdą niedzielę o godz. 15:00, Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie odprawiana w kościele MB Częstochowskiej w Józefowie.

W niedzielę 17 maja w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie z upoważnienia bpa ordynariusza Sakramentu Bierzmowania według tradycyjnego Pontificale Romanum udzieli ks. infułat Wiesław Szurek.

Wierni Tradycji Łacińskiej z diecezji łomżyńskiej spotykają się w dniach 22-23 maja 2009 r. (piątek-sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie na dniach skupienia.

W dniach 31 maja - 1 czerwca odbędzie się XXVII pielgrzymka Paryż-Chartres. Z Lublina wyrusza specjalnie wynajęty autokar z polskimi pielgrzymami.