niedziela, 31 maja 2009

Przegląd wydarzeń w maju

W dniach 1 maja-3 maja miała miejsce pielgrzymka Warszawa-Czerwińsk.

W sobotę 2 maja br. o godz. 9:00, w kościele Niepokalanego Poczęcia NMP przy ul. Staszica w Lublinie, Sakramentu Bierzmowania według tradycyjnego Pontificale Romanum udzielił JE ks. bp Artur Miziński biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej.

3 maja br. (niedziela) została zainaugurowana regularna Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Opolu. Będzie ona odprawiana w każdą I niedzielę miesiąca o godz. 12:00, w kościele Św. Sebastiana, który położony jest w pobliżu katedry.

9 maja (sobota), w kościele p.w. Pana Jezusa w Kościanie odprawiona została uroczysta Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

W niedzielę 10 maja br. o godz. 10:00 zainaugurowano regularną celebrację Mszy św. w nadzwyczajnej formie w Szamotułach. Będzie ona miała miejsce w każdą III niedzielę miesiąca w kaplicy przy Domu Zakonnym Sióstr Służebniczek Maryi przy Szpitalu w Szmotułach, ul Sukiennicza 11. Mszę św. odprawia ks. Włodzimierz Wygocki.

10 maja br. (niedziela) została zainaugurowana regularna Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego w Józefowie koło Warszawy. Będzie ona odprawiana w każdą niedzielę o godz. 15:00 w kościele MB Częstochowskiej w Józefowie.

W poniedziałek 11 maja o godz. 20 w kościele św. Barbary w Gdańsku została odprawiona Msza św. w klasycznym rycie rzymskim. Celebransem był x. Wojciech Grygiel FSSP.

W niedzielę 17 maja w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie z upoważnienia bpa ordynariusza Sakramentu Bierzmowania według tradycyjnego Pontificale Romanum udzielił ks. infułat Wiesław Szurek.

W niedzielę 17 maja w parafii farnej pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP i Świętego Stanisława BM we Wrześni (Archidiecezja Gnieźnieńska) sprawowana była Msza św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Celebrował o. Marcin Kostka OSPPE. Czynione są starania o regularną celebrację.

Wierni Tradycji Łacińskiej z diecezji łomżyńskiej spotykali się w dniach 22-23 maja 2009 r. (piątek-sobota) w Sanktuarium Matki Bożej Pojednania w Hodyszewie na dniach skupienia. Podczas spotkania odprawiana była Msza św. wg Mszału bł. Jana XXIII.

23 maja (sobota) w rzymskim kościele Santa Lucia in Selci z rąk abpa Ennio Appignanesi, święcenia subdiakonatu otrzymał kl. Sergiusz Orzeszko.

W Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego (sobota) 30 maja, o godz. 11:00, w Lubiczu Górnym koło Torunia, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, sprawowana była uroczysta Msza Św. śpiewana w rycie trydenckim wraz z liturgią Chrztu Św. wg tradycyjnego rytuału.

W dniu 31 maja wyruszyła XXVII pielgrzymka Paryż-Chartres. Bierze w niej udział grupa pątników z Polski.

Począwszy od 10 maja nie może być już odprawiana Msza św. w kościele Św. Marka Ewangelisty w Rososzycy k. Ostrowa Wielkopolskiego. Od 19 kwietnia br. była ona obecna w tej świątyni w każdą niedzielę.